گلند فلزی pg


نام محصول: گلند فلزی
( PG )     

 توضیحات:

گلند فلزی کابل یا رابط کابل جهت اتصال و محکم نمودن انتهای کابل به تجهیزاتی مانند جعبه ترمینال ، تخته کلمپ و … بکار می رود که این امر باعث افزایش ایمنی وایرینگ نیز می گردد .

گلند از ایجاد فشار جلوگیری می کند و در صورتیکه به کابل فشاری وارد شود و یا کشیده شود از انتقال این نیرو به ترمینال هایی که کابل به آن سربندی شده است جلوگیری می نماید و همچنین در مواردی که سیستم در فضای باز قرار دارد از ورود گرد و غبار ، رطوبت ، روغن، مواد شیمیایی، حشرات و … به داخل جعبه ترمینال وسیله مورد نظر جلوگیری می نماید . گلند کابل، ممکن است از مواد متالیک یا غیر متالیک ساخته شوند.

گلند به گونه ای طراحی شده که پس از ورود کابل به گلند و رد شدن آن از “واشر محافظ کابل”، علاوه بر آب بندی دستگاه یا تابلو در محل ورود کابل، از آسیب کابل توسط بدنه فلزی و غالبا تیز بدنه دستگاه، تابلو، یا محفظه ای که سوراخ جهت عبور کابل در آن ایجاد گردیده است جلوگیری می کند.عدم استفاده از گلند، به خصوص در محیط با ارتعاش بالا، موجب آسیب دیدگی و حتی پارگی کابل در دراز مدت در محل تلاقی کابل با دستگاه، تابلو، یا محفظه می گردد

گلند کابل ها را می توان در تمام انواع کابل های قدرت، نیروی الکتریکی، کنترل، ابزار دقیق، اطلاعاتی و ارتباطات مخابراتی استفاده کرد. از آن ها به عنوان ابزار بستن و مسدود کردن استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که زمانی که کابل ها به آن وارد می شوند به اندازه کافی محافظت می شوند.
جنس گلند و انواع آن
انواع گلند:

  • گلند پلاستیکی
  • گلند برنجی ( برنج آبکاری با نیکل کروم)
  • گلند آلومینیوم

112 - Copy - Copy

گلند فلزیPG/M(ابکاری نیکل کرم)/برق و صنعت طاها پدیده

 

گلند فلزی pgوM/برق و صنعت طاها پدیده

 

گلند فلزی ساده /گلند فلزی آرموردار/برق وصنعت طاها پدیده

 

انواع گلند فلزی /برق و صنعت طاها پدیده

Metal-Cable-Gland-300images-product-unversal_cable_ip68_big-250x250
metallic-cable-glands-67552-2430573nickel-plated-brass-cable-glands-21006-2633787

113