لوله فلکسی بل ،(لوله خرطومی)

لوله فلکسی بل ،(لوله خرطومی)

لوله فلکسی بل چیست؟

 لوله فلکسی بل لوله‌ای منعطف از جنس فلز( پوشش گالوانیزه )  با روکش PVC است که برای محافظت و پوشش‌دهی کابل‌های برق ،کابل مخابرات ،کابل دوربین مدار بستهو هر نوع هادی دیگر از آن استفاده می‌شود. نام دیگر این لوله( لوله  خرطومی) است  . در حال حاضر برای محافظت از سیم های برق در برابر  رطوبت، خوردگی و آسیب های دیگر در محیط های باز در سیم کشی های   ساختمانی از فلکسی بل یا همان لوله فلکسی استفاده می کنند.

لوله فلکسی بل ،برق و صنعت طاها پدیده

انواع لوله فلکسی بل

لوله‌های فلکسی بل با توجه به کاربردهای مختلفی  که در صنایع داردند به دو دسته  (روکش‌دار )و (بدون روکش) تقسیم می‌شوند:
  • لوله فلکسی بل بدون‌روکش
این لوله‌های فلکسی بل روکش PVC ندارند و معمولاً از آنهادر محیط‌های داخلی و برای عبور  سیم و کابل استفاده می‌شود. هرچند که پوشش گالوانیزه می‌تواند مقاومت خوبی در برابر رطوبت داشته باشد اما بهتر است از لوله‌های فلکسی بدون روکش در محیط‌ های مرطوب استفاده نشود.
  • لوله فلکسی بل روکش‌دار
این نوع لوله‌های فلکسی بل دارای روکش  از جنسPVC هستند و  به دلیل داشتن انعطاف پذیری بیشتر برای عبور دادن انواع کابل و سیم …  در محیط هایصنعتی و بازاز آن‌ها استفاده می‌شود.  این نوع از لوله‌ها  با توجه به داشتن روکش پی‌وی‌سی می‌توان از آنها حتی در مکان‌های مرطوب نیز بهره برد هرچند که استفاده در محیط‌های خشک می‌تواند طول عمر آن را بالا ببرد. همچنین این لوله هم قابلیت استفاده به صورت روکار و هم توکار را دارند و می‌توانند در صنایع مختلف (نصب دوربین مدار بسته) به کار برده شوند.
 
 

لوله فلکسی بل،لوله خرطومی،برق و صنعت طاهاپدیده

لوله فلکسی بل،برق و صنعت طاها پدیده

جدول فلکسی بل روکش دار،برق و صنعت طاها پدیده